...

*zdjęcia poglądowe

DELL PowerEdge R760xs
| 2xGold 5418Y 24C 2.0/3.8Ghz 192GB RAM 4x960GB SAS SSD H755

87 720,00 zł 71 317,07 zł netto

SKU: 5906105105754

DELL P/N: DLS0JH1XH2H

1 szt.

Logo Tpay

Informacje dodatkowe

Platforma

DELL PowerEdge R760xs, 12x 3,5", 4xLP, 1xOCP 3.0, Rack 2U

Procesory

2x Intel Xeon Gold 5418Y 2.0/3.8Ghz 24Cores, SRMGH

Pamięć RAM

6x 32GB DDR5 5600Mhz ECC RDIMM

Kontroler BOSS

brak | dowiedz się o możliwość doinstalowania

Kontroler dysku

DELL PERC H755 8GB Cache PCIe RAID LP

Obsługiwane poziomy RAID

0, 1, 5, 6, 10, 50, 60

Dysk twardy 3,5"

4x 960GB SAS 2.5" SSD 12Gbps MLC Read Intensive 1Pb Ent. Class

Karta sieciowa OCP

brak | dowiedz się o możliwość doinstalowania

iDRAC

iDRAC9 X6 Enterprise – 16Gen

Zasilanie

2x Zasilacz DELL 700W 80 Plus Titanium PSU

Maskownica

brak | dowiedz się o możliwość zamontowania

Szyny montażowe

Szyny montażowe do szafy rack 2U (B21)

Typ obudowy

Rack 2U

Generacja serwerów

16Gen

System operacyjny

brak | zapytaj o ofertę na licencje Windows Server 2022, 2025

Serwer Dell PowerEdge R760xs Rack 2U – Intel Xeon Scalable, DDR5 ECC, SAS, SATA, NVMe

Dell PowerEdge R760xs to serwer rack 2U klasy enterprise, zaprojektowany do obsługi wirtualizacji, maszyn wirtualnych, infrastruktury VDI oraz pamięci masowej definiowanej programowo SDS. Platforma umożliwia instalację maksymalnie dwóch procesorów Intel Xeon Scalable czwartej generacji, do 1 TB pamięci DDR5 ECC RDIMM oraz elastyczną konfigurację dysków SAS, SATA i NVMe.

Dzięki obudowie 2U serwer Dell PowerEdge R760xs zapewnia szerokie możliwości rozbudowy pamięci masowej, oferując do 12 dysków 3,5 cala lub do 16 dysków 2,5 cala w wybranych wariantach. Obsługa kontrolerów Dell PERC, kart rozszerzeń PCIe Gen4 i Gen5 oraz opcjonalnych kart sieciowych OCP 3.0 umożliwia dostosowanie urządzenia do wymagań firmowej infrastruktury IT.

Serwer sprawdzi się w przedsiębiorstwach poszukujących wydajnej platformy do konsolidacji infrastruktury, uruchamiania maszyn wirtualnych, przechowywania danych oraz obsługi aplikacji biznesowych. To rozwiązanie dla firm, integratorów IT i centrów danych, w których istotne są skalowalność, elastyczność konfiguracji i efektywne wykorzystanie przestrzeni rack.

Najważniejsze cechy Dell PowerEdge R760xs

  • Obudowa rack 2U – większe możliwości rozbudowy dysków i kart rozszerzeń niż w typowych platformach 1U.
  • Do 2 procesorów Intel Xeon Scalable 4. generacji – maksymalnie 32 rdzenie na procesor i 64 rdzenie łącznie.
  • 16 gniazd DDR5 ECC RDIMM – do 1 TB pamięci RAM, z szybkością do 4800 MT/s.
  • Do 12 dysków 3,5 cala SAS/SATA lub do 16 dysków 2,5 cala w wybranych wariantach.
  • Obsługa NVMe SSD – możliwość zastosowania szybkich dysków półprzewodnikowych w zgodnej konfiguracji backplane.
  • Hybrydowa pamięć masowa – do 16 dysków 2,5 cala SAS/SATA oraz do 8 dodatkowych dysków NVMe w określonym wariancie.
  • Kontrolery Dell PERC – obsługa wybranych modeli H965i, H755, H755N i H355.
  • Rozbudowa PCIe – do 6 gniazd w konfiguracji dwuprocesorowej.
  • Sieć Ethernet – 2 × 1 GbE LOM oraz opcjonalna karta OCP 3.0.
  • Redundantne zasilanie – wymienne podczas pracy zasilacze w zgodnych konfiguracjach.
  • Zarządzanie iDRAC9 – zdalna administracja, diagnostyka i monitoring stanu serwera.

Procesory Intel Xeon Scalable – wydajność dla biznesu

Serwer Dell PowerEdge R760xs obsługuje maksymalnie dwa procesory Intel Xeon Scalable czwartej generacji, z maksymalnie 32 rdzeniami na procesor. W konfiguracji dwuprocesorowej zapewnia do 64 rdzeni fizycznych, umożliwiając uruchamianie wielu maszyn wirtualnych oraz aplikacji wielowątkowych.

  • Liczba procesorów: 1 lub 2.
  • Maksymalna liczba rdzeni: 32 na procesor, do 64 łącznie.
  • Rodzina procesorów: Intel Xeon Scalable 4. generacji.
  • Opcjonalne funkcje: Intel QuickAssist Technology w obsługiwanych konfiguracjach.

Wybór konkretnego modelu CPU powinien uwzględniać liczbę rdzeni, taktowanie, TDP, wymagania aplikacji i kompatybilność z platformą. Przed rozbudową należy sprawdzić listę procesorów obsługiwanych przez Dell.

Pamięć operacyjna DDR5 ECC RDIMM – maksymalnie 1 TB

Dell PowerEdge R760xs oferuje 16 gniazd pamięci DDR5 RDIMM ECC, przeznaczonych do zastosowań wymagających stabilności i integralności danych. Pamięć serwerowa ECC umożliwia wykrywanie i korygowanie określonych błędów pamięci operacyjnej.

  • Rodzaj pamięci: DDR5 ECC RDIMM.
  • Liczba slotów: 16 DIMM.
  • Maksymalna pojemność: 1 TB.
  • Maksymalna szybkość: do 4800 MT/s.
  • Zastosowania: maszyny wirtualne, VDI, aplikacje biznesowe, serwery plików i bazy danych.

Rzeczywista szybkość i pojemność zależą od zastosowanych modułów, procesorów i konfiguracji pamięci. Należy stosować zgodne moduły RDIMM ECC, a nie pamięci konsumenckie UDIMM.

Obudowa serwera – wybór liczby i rodzaju dysków

Jedną z najważniejszych cech serwera Dell PowerEdge R760xs 2U jest możliwość dopasowania wariantu obudowy do wymaganej pojemności i wydajności pamięci masowej. Wybór liczby zatok powinien być ustalony przed zakupem, ponieważ poszczególne warianty konstrukcyjne nie są zamienne bez odpowiednich komponentów.

  • 8 × 3,5 cala SAS/SATA: do 8 dysków HDD lub SSD, deklarowana pojemność do 160 TB.
  • 12 × 3,5 cala SAS/SATA: do 12 dysków HDD lub SSD, deklarowana pojemność do 240 TB.
  • 8 × 2,5 cala SAS/SATA/NVMe: do 8 dysków HDD lub SSD, deklarowana pojemność do 122,88 TB.
  • 16 × 2,5 cala SAS/SATA: do 16 dysków HDD lub SSD, deklarowana pojemność do 121,6 TB.
  • Wariant hybrydowy: do 16 dysków SAS/SATA 2,5 cala oraz do 8 dodatkowych dysków NVMe 2,5 cala, deklarowana pojemność do 244,48 TB.
  • Tylne zatoki: do 2 dysków 2,5 cala, o deklarowanej pojemności do 30,72 TB; obsługa tylko w określonej konfiguracji z 12 dyskami 3,5 cala z przodu.
  • Moduł rozruchowy BOSS-N1: opcjonalne 2 dyski M.2 NVMe z konfiguracją sprzętowego RAID 1.

Podane wartości pojemności maksymalnej zależą od wybranego wariantu obudowy oraz pojemności obsługiwanych nośników. Nie należy sumować wartości dla alternatywnych wariantów. Obsługa NVMe wymaga odpowiedniego backplane, okablowania i konfiguracji serwera.

Kontrolery RAID Dell PERC i adaptery HBA

Platforma obsługuje kontrolery pamięci masowej przeznaczone do zarządzania lokalnymi dyskami, konfiguracji macierzy RAID i współpracy z odpowiednimi nośnikami.

  • Dell PERC H965i – sprzętowy kontroler RAID w obsługiwanych konfiguracjach.
  • Dell PERC H755 – kontroler RAID do zgodnych dysków SAS/SATA.
  • Dell PERC H755N – kontroler do określonych konfiguracji pamięci masowej, w tym NVMe.
  • Dell PERC H355 – kontroler RAID dla zgodnych konfiguracji.
  • Dell HBA355i – wewnętrzny adapter HBA.
  • Dell HBA355e – zewnętrzny adapter HBA do zgodnych urządzeń pamięci masowej.
  • Dell S160 – programowe rozwiązanie RAID dla obsługiwanych konfiguracji.

Właściwy kontroler należy dobrać do rodzaju dysków, oczekiwanego poziomu RAID i wymagań wydajnościowych. RAID może zwiększać dostępność danych, ale nie zastępuje niezależnych kopii zapasowych.

PCIe Gen4, PCIe Gen5 i rozbudowa sieci

Dell PowerEdge R760xs oferuje elastyczne możliwości rozbudowy za pomocą kart PCIe oraz opcjonalnych kart sieciowych OCP 3.0.

  • Konfiguracja jednoprocesorowa: do 4 gniazd PCIe.
  • Konfiguracja dwuprocesorowa: do 6 gniazd PCIe, w tym wybrane konfiguracje Gen4 i Gen5.
  • LOM: 2 × 1 GbE.
  • OCP 3.0: opcjonalna karta sieciowa.
  • Rozbudowa: zgodne karty sieciowe, kontrolery pamięci masowej i inne karty rozszerzeń.

Dokładna liczba i typ gniazd zależą od procesorów i riserów. Przed zakupem dodatkowych kart należy potwierdzić ich kompatybilność oraz wymagania dotyczące chłodzenia i zasilania.

Akceleratory GPU i zastosowania specjalistyczne

W obsługiwanej konfiguracji serwer może być wyposażony w maksymalnie 2 akceleratory GPU o mocy 75 W. Możliwość zastosowania kart zależy od ich formatu, riserów, zasilania i ograniczeń termicznych.

Akceleratory mogą wspierać wybrane zadania analityczne i obliczeniowe. Konkretny model karty należy zweryfikować z dokumentacją kompatybilności Dell.

Zasilanie redundantne i chłodzenie

Serwer jest przeznaczony do pracy w infrastrukturze biznesowej i może korzystać z redundantnych zasilaczy wymienianych podczas pracy. Dostępne warianty obejmują:

  • 1800 W Titanium.
  • 1400 W Platinum.
  • 1100 W Titanium.
  • 1100 W LVDC – od -48 do -60 V DC.
  • 800 W Platinum.
  • 700 W Titanium.
  • 600 W Platinum.

Serwer wykorzystuje chłodzenie powietrzem oraz do 6 wentylatorów wymienianych podczas pracy, zależnie od konfiguracji. Dobór zasilaczy należy dopasować do procesorów, liczby dysków, kart rozszerzeń i wymagań dotyczących redundancji.

Wymiary i parametry fizyczne

  • Format obudowy: rack 2U.
  • Wysokość: 86,8 mm.
  • Szerokość: 482 mm.
  • Głębokość bez ramki: 707,78 mm.
  • Głębokość z ramką: 721,62 mm.
  • Maksymalna masa: 28,6 kg.

Przed montażem należy zweryfikować głębokość szafy rack, miejsce na okablowanie, kompatybilność szyn i dopuszczalne obciążenie konstrukcji.

Porty komunikacyjne i zdalne zarządzanie iDRAC9

  • Panel przedni: iDRAC Direct Micro-AB USB, USB 2.0 i VGA.
  • Panel tylny: dedykowany Ethernet iDRAC, USB 2.0, USB 3.0, VGA oraz opcjonalny port szeregowy.
  • iDRAC9: zdalne zarządzanie, monitoring i diagnostyka sprzętu.
  • Redfish API: automatyzacja zarządzania infrastrukturą.
  • Dell OpenManage: centralne zarządzanie serwerami, aktualizacje i monitoring.

Zakres zaawansowanych funkcji zależy od wyposażenia oraz licencji iDRAC. Zdalne zarządzanie umożliwia administratorowi wykonywanie wielu czynności bez fizycznego dostępu do serwera.

Bezpieczeństwo i obsługiwane systemy operacyjne

PowerEdge R760xs oferuje mechanizmy bezpieczeństwa sprzętowego, takie jak Silicon Root of Trust, Secure Boot, podpisywane kryptograficznie oprogramowanie układowe, weryfikacja integralności komponentów, Secure Erase i obsługa TPM 2.0 w odpowiedniej konfiguracji.

Serwer jest przeznaczony do pracy z obsługiwanymi wersjami systemów Microsoft Windows Server z Hyper-V, VMware ESXi, Red Hat Enterprise Linux, SUSE Linux Enterprise Server i Ubuntu Server LTS. Przed wdrożeniem należy potwierdzić zgodność konkretnej wersji systemu z dokumentacją Dell.

Zastosowanie Dell PowerEdge R760xs w biznesie

Wirtualizacja i VDI: serwer może pełnić funkcję hosta maszyn wirtualnych i infrastruktury wirtualnych pulpitów. Pamięć DDR5, wielordzeniowe procesory oraz rozbudowa sieciowa pozwalają budować środowiska dla wielu użytkowników i aplikacji.

Pamięć masowa i SDS: konfiguracje z dużą liczbą dysków 3,5 cala sprawdzają się przy przechowywaniu dużych zbiorów danych, plików i archiwów. Warianty z SSD i NVMe są odpowiednie dla obciążeń wymagających szybszego dostępu do danych.

Bazy danych i aplikacje biznesowe: odpowiednio dobrane procesory, pamięć RAM i kontroler dyskowy pozwalają uruchamiać aplikacje ERP, CRM, serwery plików oraz bazy danych. Ostateczna wydajność zależy od konfiguracji i charakterystyki obciążenia.

Centra danych i konsolidacja: obudowa 2U umożliwia zastosowanie większej liczby dysków i kart rozszerzeń, co pomaga ograniczyć liczbę urządzeń potrzebnych do budowy infrastruktury IT.

Dell PowerEdge R760xs – elastyczny serwer dla nowoczesnej infrastruktury IT

Dell PowerEdge R760xs to serwer rack 2U dla przedsiębiorstw, które potrzebują połączenia wydajności obliczeniowej, dużej pojemności pamięci masowej i możliwości rozbudowy. Obsługa dwóch procesorów Intel Xeon Scalable, pamięci DDR5 ECC, dysków SAS/SATA/NVMe, kontrolerów Dell PERC i kart PCIe pozwala dopasować platformę do wirtualizacji, VDI, systemów biznesowych i pamięci masowej definiowanej programowo.

Przy zakupie konkretnego egzemplarza należy zweryfikować model procesorów, ilość pamięci RAM, wariant obudowy i liczbę zatok dyskowych, obsługę NVMe, kontroler RAID, karty sieciowe, zasilacze oraz licencję iDRAC. Elementy te określają rzeczywiste możliwości serwera, a także koszt dalszej rozbudowy i eksploatacji.

Opis Gwarancji

Świadczenie Gwarancji przez Delle.pl

Z dumą oferujemy naszym klientom kompleksową ochronę w ramach trzyletniej gwarancji typu Next Business Day (NBD), realizowaną przez Delle.pl. Nasza gwarancja obejmuje wymianę wadliwych komponentów, aby zapewnić Państwu nieprzerwaną pracę i niezawodność naszych produktów.

Zakres Gwarancji

Czas Trwania: Gwarancja obowiązuje przez okres 3 lat od daty zakupu produktu.

Sposób Realizacji: Wymiana wadliwych komponentów odbywa się drogą wysyłkową, co gwarantuje szybki i wygodny proces bez konieczności wysyłania całego urządzenia do serwisu.

Procedura Zgłoszenia Gwarancyjnego

1. Zgłoszenie Awarii: W przypadku wystąpienia awarii, prosimy o zgłoszenie problemu telefonicznie lub drogą mailową. Nasz zespół wsparcia technicznego jest dostępny, aby pomóc w każdej chwili.

2. Analiza Awarii: Po otrzymaniu zgłoszenia, przeprowadzamy dokładną analizę powstałej awarii poprzez identyfikację problemu w systemie urządzenia, na przykład przy użyciu iDRAC. Dzięki temu możemy precyzyjnie określić, który komponent wymaga wymiany.

3. Wysyłka Komponentu: W ciągu 24 godzin od momentu zdiagnozowania awarii, wysyłamy do Państwa nową, sprawną część na wymianę. Dokładamy wszelkich starań, aby minimalizować czas przestoju Państwa sprzętu.

4. Zwrot Uszkodzonej Części: Po otrzymaniu nowego komponentu, prosimy o zwrot wadliwego w opakowaniu zwrotnym. Proces ten jest prosty i nie wymaga dodatkowych formalności.

Nasze Niezawodne Podejście

Delle.pl kładzie ogromny nacisk na jakość i niezawodność świadczonych usług gwarancyjnych. Nasze podejście opiera się na kilku kluczowych zasadach:

  • Szybkość i Efektywność: Gwarantujemy wysyłkę części w ciągu 24 godzin od momentu diagnozy awarii, co minimalizuje czas przestoju Państwa urządzeń.
  • Komfort i Wygoda: Proces wymiany uszkodzonych części drogą wysyłkową jest prosty i wygodny, eliminując potrzebę wysyłania całego urządzenia do serwisu.
  • Profesjonalizm: Nasz zespół wsparcia technicznego składa się z doświadczonych specjalistów, którzy są gotowi służyć pomocą na każdym etapie procesu gwarancyjnego.
  • Transparentność: Zapewniamy pełną przejrzystość procedur oraz szybki kontakt z naszym zespołem wsparcia technicznego.

Zapewniamy, że nasze produkty są najwyższej jakości, a nasza gwarancja to dodatkowe zabezpieczenie, które pozwala Państwu korzystać z naszych urządzeń bez obaw o ich niezawodność. Wybierając Delle.pl, wybieracie Państwo bezpieczeństwo, komfort i profesjonalizm na najwyższym poziomie.

Możliwość Dokupienia Gwarancji NBD OnSite

Oferujemy również opcję dokupienia gwarancji NBD OnSite. Jest to rozszerzenie gwarancji, które obejmuje wizytę technika na miejscu u klienta w następnym dniu roboczym po zgłoszeniu awarii. Dzięki temu możemy zapewnić jeszcze szybszą i bardziej bezpośrednią pomoc, minimalizując przestój sprzętu.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tej usługi oraz indywidualną wycenę, prosimy o kontakt z naszym działem handlowym. Nasi specjaliści są gotowi odpowiedzieć na wszystkie pytania i dostosować ofertę do Państwa potrzeb.

Opis Kondycji: Odnowiony

Nasza oferta odnowionych urządzeń, znanych również jako refabrykowane, to idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają sprzętu o wysokiej jakości w przystępnej cenie. Nasze odnowione produkty zostały odnowione przez zespół techników, którzy dokładnie sprawdzili i przetestowali każdy element urządzenia.

Urządzenia odnowione charakteryzują się przywróconą sprawnością do takiej jak nowy. Oznacza to, że każdy komponent, który wymagał wymiany, został zastąpiony nowym, a samo urządzenie przeszło rygorystyczne testy pod pełnym obciążeniem w procesie 24h. Dzięki temu możemy zagwarantować 100% działanie urządzenia.

Nasze podejście do weryfikacji jakości jest niezawodne i obejmuje:

  • Wymianę komponentów na nowe w razie potrzeby
  • Rygorystyczne testy pod pełnym obciążeniem przez 24 godziny
  • Aktualizację do najnowszego oprogramowania firmware

Każde urządzenie jest oryginalnie zapakowane w opakowanie dedykowane Delle.pl, co zapewnia bezpieczeństwo transportu i estetykę prezentacji. W pudełku znajdziesz komplet kabli, nośników (jeśli występują) oraz pozostałe elementy wyspecyfikowane w ofercie.

Wybierając nasze odnowione urządzenia, inwestujesz w sprzęt, który łączy w sobie jakość, niezawodność i atrakcyjną cenę. Dzięki naszym starannie przeprowadzonym procesom odnowy, możesz być pewien, że otrzymujesz produkt o parametrach zbliżonych do nowego, który posłuży Ci przez długi czas.